Pelno analitika

Image Gallery

Pelno analitika

Kompaktiška pelno-nuostolių ataskaita pagal įmonės padalinius. Galimybė kiekvieną pelno-nuostolių ataskaitos eilutę išskleisti, kad pamatyti iš ko ji susideda. Bendojo, veiklos ir grynojo pelno dinamika pamėnesiui irpagal padalinius. Galimybė pasirinkti bet kokį bet kurių metų periodą.

Kaip pelno analitika atliekama atsižvelgiant į visus jo apskaičiavimo kriterijus?

Įmonės pelnas apskaičiuojamas tiek darant mėnesines, ketvirtines, metines ataskaitas, tiek ir trumpesnėse laiko perspektyvose priklausomai nuo verslo specifikos. Bet kuriuo atveju pelno analizė yra vienas svarbiausių aspektų siekiant verslo stabilumo, optimizavimo bei numatant ateities perspektyvas.Svarbūs finansiniai duomenys privalo būti sisteminami, apdorojami ir analizuojami profesionaliai. Be to nuolat reikia kreipti dėmesį į tokių duomenų saugumą, kuriam grėsmės gali kilti tiek įmonės viduje, tiek ir išorėje. Ar verslo pelningumo analizė gali būti atliekama taupant žmogiškuosius išteklius ir įgyvendinant profesionalumo standartus?

Žmogiškieji resursai ir jų taupymas

Laikas ir žinios yra vieni pagrindinių žmogiškųjų resursų, kurie reikalingi, kuomet ruošiama detali pelno ataskaita. Vienu pagrindinių įrankių tuomet tampa pasirinkta pelno skaičiuoklė. Tačiau kalbėdami apie Microsoft Power BI modulį drąsiai galime akcentuoti tai, kad tai gali būti pagrindinis įrankis, leidžiantis profesionaliai analizuoti įmonės pelno struktūrą. Pelningumo skaičiavimas ir detali pelno analizė šioje Microsoft platformoje atliekama itin patogiai, saugiai, o visi darbai, kuriuos dažnai net ir patyrę profesionalai,nors ir atlieka kelių programų pagalba, tačiau neapsieina be rankinio duomenų perkėlinėjimo, čia gali būti vykdomi vienoje vietoje automatiškai.

Toks būdas atlikti finansinius skaičiavimus yra vis aktualesnis, nes negali kilti nesklandumų dėl programų nesuderinamumo. Aiškūs standartai, duomenų pasiekiamumas iš bet kurios pasaulio vietos ir nepriekaištingas jų saugumas – tai tie aspektai, kur žmogiškasis faktorius nors ir gali turėti lemiamą reikšmę, tačiau būtent dėl saugumo, o ir dėl užduočių atlikimo greičio procesų automatizavimas, lengvas perskirstymas ir dalinimasis informacija yra jau nebe inovacijos,o tiesiog būtinybė bet kuriam sėkmingam verslui.

Pelno skaičiavimas nuotoliniu būdu

Pastaruoju metu vis aktualesnis tampa darbas iš namų. Vykdyti užduotis nuotoliniu būdu skaitmenizuota visuomenė mokosi jau nebe pirmus metus, tačiau pasaulyje susiklosčiusi situacija puikiai atskleidė tiek tokio darbo spragas, tiek ir privalumus. Vertinantys patikimumą, saugumą ir suderinamumą su programine įranga labai greitai įvardino Microsoft Power BI analitikos privalumus, nes turint interneto ryšį ar netgi be jo galima atlikti analitines užduotis. Pelno analitika, į kurią įeina ir tiek pelno, tiek detali nuostolių analizė, gali būti vykdoma pasitelkiant įvairius pjūvius. Tuomet pelno skaičiavimas atliekamas profesionaliai, visa informacija patogiai susisteminama, ataskaitos pateikiamos išsamiai ir suprantamai, patogu jomis dalintis, aptarti nuotoliniu būdu.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį?

Profesionalios buhalterinės paslaugos yra tik dalisverslo analizės, o nuolat didėjantys duomenų srautai bei skirtingi veiksniai reikalauja ir vis naujų analitinių įžvalgų. Pavyzdžiui, primityvesnė grynojo pelno skaičiuoklė gali atskleisti duomenis, kurie nieko gero nežada konkrečiam verslui. Tačiau verta atkreipti dėmesį, jog derėtų išanalizuoti ir daugiau duomenų bei išnagrinėti kitus finansinių ataskaitų duomenis. Microsoft Power BI suteikia galimybę tai daryti vienoje vietoje, tad pelno skaičiavimas ir pelno analizė gali būti atlikta nepriekaištingai tiksliai, profesionaliai įvertinant visas svarbiausias detales. Analizuojant įmonės pelną, be abejonės vienas svarbių aspektų yra nuostolių analitika. Tiek trumpalaikiai, tiek ilgalaikiai pelno rodikliai neatsiejami nuonuostolių skaičiavimo. Nuostolių skaičiuoklė turi būti lengvai suderinama su su kitus duomenis analizuojančiais įrankiais.

Pelno analizė ir informaciniai grafikai

Profesionali pelno analizė yra ne tik duomenų apdorojimas, bet ir aiškus skaitinių išraiškų apipavidalinimas bei pateikimas atsakingiems asmenims, verslo partneriams. Aiškiai ir patogiai pateikti informaciniai grafikai bei analitinės kreivės turi būti suprantamos tiek savo srities profesionalams, tiek ir turintiems kiek mažiau kompetencijų šioje srityje. Klientai labai greitai įvertino būtent šį su vaizdiniu informacijos pateikimu susijusį aspektą ir vienbalsiai įvardina, jog Microsoft Power BI platforma yra vienas patogiausių sprendimų, kuomet didelis kiekis duomenų apdorojamas ir analizuojamas labai skirtingais pjūviais.

Apibendrinimas ir detalių svarba

Detali pelno analizėir kompaktiška pelno-nuostolių ataskaita pagal įmonės padalinius. Itin patogi ir naudinga galimybė kiekvieną pelno-nuostolių ataskaitos eilutę išskleisti, kad aiškiai pamatytume, iš ko ji susideda. Iš tokių smulkių detalių ir kasdieninių darbų palengvinimo ir susideda žmogiškųjų išteklių taupymas bei darbo procesų optimizavimas. Analizuojant verslo finansinius aspektus, svarbi bendrojo, veiklos ir grynojo pelno dinamika pamėnesiui, o stambesniam verslui – ir pagal padalinius. Tiek atliekant trumpalaikes apžvalgas, tiek užsiimant ilgalaike pelno analize aktuali galimybė pasirinkti bet kokį bet kurių metų periodą.Taigi balanso ir pelno srautų ataskaitos bei profesionaliai atlikta pelno analizė yra bene svarbiausi finansiniai kriterijai, kuriuos lengvai atliksite su Microsoft Power BI. Taip užtikrinsite verslo stabilumą bei galėsite kurti plėtros planus.